Idea

finalZMII (2)

Zderzenie Muzyczne jest festiwalem, który na stałe zaczyna się wpisywać w kalendarz wydarzeń kulturalnych Mielca i okolicy.

W ramach ZM odbywają się koncerty, warsztaty wokalne, taneczne i instrumentalne, jam session oraz wiele innych atrakcji, łączących różnorodne gatunki muzyczne.

Celem, jaki nam przyświeca, jest rozwój kultury muzycznej, promocja młodych talentów, edukacja muzyczna oraz spotkanie różnych pokoleń miłośników muzyki w naszym mieście i województwie.

Organizatorami wydarzenia są absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu we współpracy z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami szkoły. Patronat honorowy nad festiwalem objęło Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

finalZMI

Pierwsza edycja ZM odbyła się 6 września 2012 roku. Podczas koncertu, który zgromadził liczną publiczność, zaprezentowało się solo lub w zespołach ponad 50 osób w 23 utworach, które reprezentowały 10 różnych gatunków muzycznych.

Druga edycja została znacznie poszerzona i trwała od 14 do 20 września 2013 roku. W ramach festiwalu odbyły się bezpłatne warsztaty wokalne, instrumentalne i taneczne, jam session, pokaz filmów muzycznych organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalnym JARTE oraz koncert finałowy w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury.

warsztatyZMII2

jamZMII1

Zderzenie Muzyczne ma charakter non-profit i wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

III edycja ZM odbyła się w dniach 13 – 20 września 2014 roku,
relacja z wydarzeń festiwalowych znajduje się na naszym fanpage’u Facebookowym oraz kanale Youtube!

finalZMII (10)

mielecki festiwal kulturalny